| alexutsssa a întrebat:

Hei in clasa 5 am am aut media 8.80 in clasa 6 am avut 8.90 si in clasa a 7 am avut 8.80 si acum trec a 8 credeti ca pot invata mai mult adica sa invat tot ce am pierdut.acum imi pare rau ca nu am invatat de la inceput

Răspuns Câştigător
| Kozmyn96 a răspuns:

Stai liniştită! Este foarte bine cum ai mers până acum! Te susţin să o ţii tot aşa şi chiar să tragi mai tare. Lasă faptul că nu ai învăţat la început acum să dai tot ce ai mai bun din tine! Baftă! Fundă!?happy

8 răspunsuri:
| Kozmyn96 a răspuns:

Stai liniştită! Este foarte bine cum ai mers până acum! Te susţin să o ţii tot aşa şi chiar să "tragi" mai tare. Lasă faptul că nu ai învăţat la început acum să dai tot ce ai mai bun din tine! Baftă! Fundă!?happy

| PetreConstanta a răspuns:

Da ai sa reusesti Bafta

| GabrielaIoana a răspuns:

Pai daca vrei POTI! Dar o sa fie cam greu o sa fie foarte multa materie de recuperat dar eventual date la meditati la mate sau la materile la care ai probleme si o sa te ajute iar daca vrei sa prinzi din urma mai rasfoieste si u caietele vechi macar la romana si la mate cand ai timp.

| Tkn a răspuns:

Nu te mai uita la telenovele(la TV in general), asculta manele si purta lanturi de aur, platina la gat si umbla cu pitipoance(devii si tu una cu timpu') si du' o viata sanatoasa si o sa vezi diferenta: toate acele motive enumerate mai sus niveleaza creierul.Si nu sta zi si noapte cu ochii in carti! Fii atenta la ore!

| Golanasul a răspuns:

Daca in clasa a 7 ai avut media 8.80 sigur in clasa a 8 o sa o ai mai mare daca inveit pentru ca clasa a 7 e cea mai grea

| Deya_6605 a răspuns:

Nu, nu poti. Eu am avut dintr`a 5 pana intra 7`a asa : 9.46 - 9.13 - 9.00. Cand am intrat intr`a 7`a am zis ca trebuie sa ma pun pe carte sa invat tot ce am pierdut in anii trecuti. Si. Uite ce`am facut; mi-am scazut media si mai tare [sincer nu stiu daca am avut media 9.00, asa mi-am calculat eu cu presupusul ca imi iese pentru ca nu am mers la premiere]. Daca esti hoatarata sa inveti, poti merge la o biblioteca sa ceri manuale din ce clase vrei sau ce te intereseaza. Dar... Pentru asta trebuie sa lasi calculatorul si telefonut deoparte ceva timp pentru ca nu poti sa impaci cartea cu telefonul si pc`ul.

| andrei_4727 a răspuns:

Hey.Cam dificil insa daca ai vointa nimic nu este imposibil.Ps cea ce iti ramane in cap e cel mai important(Notele sunt trecatoare)...

| Pinky_6846 a răspuns:

In a 8-a e ceva mai greu pentru ca o sa faci lectii noi si o sa repeti ce ai facut de pe a 5-a pana in prezent deci daca ai avut probleme la o materie si nu ti-ai rezolvat si ai lasat-o asa atunci destul de rau pentru ca acum v-a trebui sa te implici si mai mult pe ce vei studia in a opta cat si pe ce ai lasat neinteles din anii trecuti dar nu e imposibil sa ai o medie buna chiar MAI buna decat anii trecuti trebuie doar sa fi atenta la ore si sa intrebi unde nu intelegi si iti garantez ca temele vor fi o nimica toata, dar asta nu inseamna sa nu le faci, sa inveti si acasa dar asta nu inseamna sa iti petreci toata ziua doar in carti pentru ca daca esti atenta in clasa nu va fi nevoie precum am mai spus, scuze repetitia. Iti urez un an placut si-o sa absolvi scoala cu bine. Te pup:*!