| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Mi-am luat Mara de Ioan Slavici.Trebuie sa o citesc in doua saptamani.Chestia e ca... mie imi place sa citesc, dar nu toate tampeniile.Cand vad moaca lu' aia de pe coperta imi piere chefu'. Pentru cine a citit cartea: cum vi s-a parut? V-ati pierdut timpul degeaba? Sa o citesc cu sila sau sa iau un rezumat de pe internet? straight face

7 răspunsuri:
| XatomisX a răspuns:

Nu critica cartea dupa coperta doar atat iti zic povestea este foarte frumoasa

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu citi coperta! Incearca sa citesti ce urmeaza DUPA coperta.

| BeatriceBiaa a răspuns:

Citeste-o nu este superba insa sunt cateva momente interesante si iti vei face noua idee despre mentalitatea acelei perioade.

| adutzz a răspuns:

Am citit-o si sincer nu a fost una din preferatele mele, dar am citit carti mai proaste, in orice caz nu pot spune ca actiunea nu a fost interesanta, la inceput este mai naspa, dar pe urma o sa inceapa sa iti placa, eu zic sa o citesti, si nu judeca o carte dupa coperta, nu stii, poate o sa iti placa chiar.

| InnocentSmile a răspuns:

Hei! nu jigni bunatate de carte! frate, citeste-o si fac pariu ca dupa ce o vei termina iti vei schimba parerea!
si bine spus! @Andrei_5711

| Bratzz a răspuns:

Cartea e bestiala! Este foarte atre. Enjoy it!

| harciog a răspuns:

Mai baiete n-o citi.In mod sigur, dupa tot ce ai insirat, nu o sa ramii cu nimic.