| Icss a întrebat:

Heii:* stie cineva un site de unde pot invata sa desenez ingeri?happy fundita.:* >multumesc.; d

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Astea sunt prostii, ce te-au învățat copii ăștia.
Deci iei niște cărți care te învață să desenezi oameni și le studiezi.
Sunt și cărți care se numesc de Anatomie Artistică, care sunt pentru pictorii profesioniști.
Dacă îngerii sunt pentru icoane, la care să se roage credincioșii, trebuie să te informezi despre cerințele, după care se desenează și pictează, în icoane diverse ființe din religia respectivă.