Întrebare recomandată | LeFangirl a întrebat:

Heii, TPU.
De mică am vrut să fiu actriţă şi nimic nu-mi place să fac la fel de mult ca actoria. Chiar dacă nu am urmat vreun curs sau ceva de genul ăsta pentru că locuiesc în Alexandria şi aici nu se prea pune accent pe cultură şi teatru, muzică, etc. Oare cum aş putea să încerc să urmez nişte cursuri de actorie? Am 14 ani deci nu cred că e târziu pentru actorie dar chiar cred că aş putea face asta. Puţin ajutor?

Răspuns Câştigător
| rememberme24 a răspuns:

Incearca la Palatul copiilor din orasul tau(sau Casa de Cultura)... poate ca au acolo cursuri de genul.Sau mergi la un liceu si dupa ce il termini da la o facultate de actorie.Deca spui ca teatrul este cea mai mare pasiune a ta, atunci mergi pe drumul acesta, fa ce-ti place! Este cam trist ca in Romania nu se insista mai mult pe arta, ca se merge inca pe vechea conceptie: doctorii, avocatii si contabilii sunt cei mai respectati; alte meserii copiii nu mai pot alege de teama ca nu au unde profesa...

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

La (fosta) Casa de Cultura din Alexandria exista astfel de cursuri. Nu stiu insa alte amanunte. Poti insa termina un liceu cu brio si apoi sa mergi la o facultate de acest profil.

| Happyjump a răspuns:

Nu e prea târziu, gasesti o scoala buna, ai talent si gata!

| CatalinahoneyX a răspuns:

Daca ai talent... niciodata nu e tarziu. Asa sunt si eu! Prietenii mei spun ca ar fi perfect sa ma fac artrita si eu cred la fel. Tot 14 ani am si eu! M-am gandit. As vrea sa continui cu asta! Adica daca e ceea ce iti doresti nimic si nimeni nu o sa teopreasca! Succes in viata! :*

| HinataYuno a răspuns:

La Casa de Cultura sau Palatul copiilor. Daca iti place, nu renunta. Nu renunta niciodata la ceea ce iti place.

| Disharmony a răspuns:

De unde știi că actoria e pasiunea ta, dacă n-ai jucat niciodată și nici n-ai luat cursuri?

| TiberiuPopovici a răspuns:

Intra pe www.metamorfic.ro - exista si cursuri de actorie pentru copii...