| Smiiiiiiiiiile a întrebat:

Heiiss!; x

Am nevoie de niste citatee frumoaseehappy! Cele mai frumoasee vor primii fundalove struck.Msii :*!

Răspuns Câştigător
| roxana235 a răspuns:

# Când te uiţi prea mult într-un abis, abisul se va uita şi el prin tine – Friedrich Nietzsche
# Imaginaţia este mai importantă decât cunoaşterea. Cunoaşterea este limitată. Imaginaţia înconjură lumea – Albert Einstein
# Nu te obosi să fii mai bun decât contemporanii sau predecesorii tăi. Încearcă să fii mai bun decât tine însuţi – William Faulkner
# Aproape orice absurditate de comportament vine din imitarea celor cu care nu ne asemănăm – Samuel Johnson
# Nu uita că nu mă pot vedea singur, că rolul meu e limitat la a fi cel care se uită în oglindă – Jacques Rigaut
# Păsările cântă după furtună. De ce nu s-ar bucura şi oamenii de orice rază de soare le rămâne? – Rose Kennedy
# Când un om bun e rănit, toţi cei care vor să fie buni trebuie să sufere cu el – Euripide
# Când e prea multă dragoste, nu-i aduce omului nici onoare, nici valoare – Euripide
# Iraţionalitatea unui lucru nu este un argument al inexistenţei sale, ci o condiţie a sa – Friedrich Nietzsche
# Nimic nu e mai comun decât să vrei să fii remarcabil – William Shakespeare
# Cu vulpile trebuie să fim şireţi – Dr. Thomas Fuller
# Nici o vânătoare nu e precum cea a oamenilor, iar cei care au vânat nu rămân oameni suficient de mult şi nu le pasă cu adevărat de nimic altceva – Ernest Hemingway
# Oamenii sănătoşi nu-i torturează pe ceilalţi. În general cei torturaţi devin torţionari – Charles Young
# O credinţă nu e doar o idee posedată de minte. Este o idee care posedă mintea – Robert Oxton Bolton
# E o întrebare care uneori mă pune în încurcătură: eu sunt nebun sau ceilalţi? – Albert Einstein
# Din păcate o supraabundenţă de vise se plăteşte cu un potenţial crescut de coşmaruri – Sir Peter Ustinov

4 răspunsuri:
| kyttu a răspuns:

Poate ca te mira aceasta felicitare dar sa nu o iei ca pe un lucru rau, nici tu si nici iubita ta. Imi pare rau ca m-am bagat peste relatia voastra si ca mi-am dorit sa fie ceva intre noi. Esti un baiat special si sunt sigura ca ai ales sa ai langa tine o persoana la fel de desteapta si speciala ca si tine. Nu-mi pare rau ca te-am cunoscut si sa stii ca voi simti intotdeauna ceva deosebit pentru tine!

Sa ai parte de o viata plina de realizari si reusite atat pe plan profesional cat si pe plan sentimental si sa lupti intotdeauna sa realizezi ceea ce ti-ai propus.

Imi pare rau ca nu ti-am putut transmite toate aceste ganduri personal si ca a trebuit sa recurg la o metoda considerata de unii atat de stupida! Oricand vei avea nevoie sa discuti cu cineva sa stii ca vei putea apela la mine, daca vei simti nevoia sa o faci! Inca o data imi pare bine ca ai aparut in viata mea si ca te-am cunoscut. Te pup si sper ca toate discutiile pe care le-am avut sa nu te determine sa te indepartezi de mine si sa mentinem chiar si o amicitie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Skriemi skype tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.citatecelebre.eu/ro/citate/cautare/cele+mai+frumoase+citate. Chiar sunt frumoase, si nu sunt multe ca sa zici: n-am chef sa citesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur, ar mai fi si: http://www.citateistete.ro/2008/03/15/citate-despre-prietenie/ sunt de 10 ori mai frumoase, dar nu stiu daca ai rabdare sa le citesti