| anonim_4396 a întrebat:

Dacă m-aș apuca să scriu o carte(nu de poezii) ce carte credeți c-ar trebui să scriu? Cine îmi dă un subiect (destul de) detaliat primește funda+ vot folositor!

Răspuns Câştigător
| GenesisXD a răspuns:

Buna, cele mai interesante carti au ca tema viata persoana, dar sigur, sa nu dai numele personajelor ca, cele din realitate. Eu ti-as zice sa scrii daca ai avut parte de o poveste de dragoste mai diferite despre: prima intalnire cu el, primul sarut, primii fiori ai dragostei s.a.m.d. In fond, viata fiecaruia este ca o telenovela, chiar daca nu ne dam seama in acest moment, iar lumea e mica, crede-ma. Poti sa faci legatura si cu anumite persoane ce ti-au marcat viata, anumite situatii si sa le legi frumos intr-o poveste. Bafta.happy

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

SF-uri! Lasă imaginaţia să lucreze la maxim! Baftă!

| Zuzzy05 a răspuns:

Trebuie sa gasesti tu un subiect pe care sa il dezvolti. Ce gen ti-ar placea sa abordezi?

| Wøodenpints a răspuns:

Vrei să scrii o carte, dar nu ai idee nici macar despre ce să fie?
Bravo, ai imaginaţie. Scriitorii secolului 21.

| unknownn a răspuns:

O carte despre viata ta, asta daca ai o viata interesanta.Eu despre viata mea as putea scrie un roman.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O carte despre maicata, daca-i tare...

| Puffulets a răspuns:

Scrie o carte despre viata ta. despre copilarie.