| ana00000 a întrebat:

Imi dati va rog titluri de carti de "capa si spada"? Am citit "Cei trei muschetari", "Dupa douazeci de ani"...

Răspuns Câştigător
leonardk
| leonardk a răspuns:

Cavalerii Pardaillan, Fausta, Fausta invinsa, Epopeea dragostei, Pardaillan si Fausta, Regina Margot, Vicontele de Bragellone, Fiul diavolului, Gemenii lui Nevers.

1 răspuns:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Theophile Gautier-Căpitanul Fracasse, Al Dumas-Cei 45, Doamna de Monsoreau, Paul Feval-Cocoşatul, Paul Feval-fiul-Fiul lui d´Artagnan, Maurice Druon-Regii blestemaţi, Walter Scott-Rob Roy, Ivanhoe, Quentin Durward, Rafael Sabatini-Odiseea căpitanului Blood, Robert Leighton-Olaf Magnificul, Frans G Bengtsson-Vikingii, Ioan Dan-Cavalerii, Taina cavalerilor, Curierul secret, Cavalerii Ordinului Basarab, Eiji Yoshikawa-Musashi