| Justarand0mguy a întrebat:

Imi puteti da exemple de melodii nici prea grele dar nici prea usoare pe care le pot canta la diferenta la muzica?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu avem noi cum sa-ti dam asemenea exemple, ca astea sunt facute de profesorii de muzica, in functie de ce instrument folosesti tu. Ei te pun sa intrepretezi ce vor ei, nu ce vrei tu.

| Justarand0mguy explică (pentru Violleta2022):

Trebuie sa cânt un cantec la alegere si unul pe care il aleg ei

| Violleta2022 a răspuns (pentru Justarand0mguy):

Canta in acest caz ce stii tu mai bine, nu ce auzi pe la unii si altii, ca risti sa pierzi examenul.

| Cipi1212 a răspuns:

Depinde ce gen de muzica îți cere.

| Delllla a răspuns:

Fluturaș-nu mai ai aripioare
Azi o să îmi crestez în grindă(popular)
Adrian Păunescu-Romanță de toamnă

| Lubeniță38900 a răspuns:

Nicu paleru