| LucAndrei a întrebat:

Imi puteti spune ceva model de Chitara Clasica, ieftina si buna?

Răspuns Câştigător
| TipulVerde a răspuns:

Hora nu sunt bune, dimpotriva sunt cele mai proaste, dar stiu sigur ca nu-ti vei cladi o cariera pe ea, asa ca are dreptate eluveitie, in jur de 2 bastoane. Cauta si pe la MC Music, de obicei ei erau cei mai ieftini.

6 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Hora Reghin e foarte buna si nu e scumpa...in jur de 2 mil happy

| Emeraude a răspuns:

Eu tocmai am achizitionat de curand una noua la 3 mil 500, Hora Reghin (Laura Nylon), are corzile foarte bune si usoare, fata de cea pe care o aveam eu... daca ti-o cumperi cu tot cu husa (de unde am luat-o eu nu-mi dadeau nici macar cutie s-o depozitez pana acasa si din cauza asta am fost nevoita sa cumpar si husa...) platesti 440 (90 lei husa). Astea de la Hora sunt cele mai bune. Am acordat-o ieri pe la pranz si inca nu s-a dezarcordat big grin yay!
Poti cumpara si din cele vandute la pret mai mic, de persoane neautorizate, dar nu stii cu ce te alegi, pot fi corzile f proaste astfel incat la primele acorduri sa-ti sara vreuna sau corpul poate fi facut dintr-un carton mai dur, am patit-o si e foarte naspa sa realizezi ca ai dat 2 milioane juma' pe o jucarie :'

| LucAndrei explică:

Stiti care ii chestia? Nas vrea sa dau mai mult de 180RON pe ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Loool nu exista una asa de ieftina eu am o gramada de chitari eu sunt cantareata si tatal meu a fost si am multa experienta in chitari cea mai buna marca yamaha (obviosly)
eu am dat pe cea mai ieftina iamaha 55o lei noi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 180 RON, din pacata gasesti doar second. Daca vrei una noua eu iti recomand Fender ESC-80 nu costa mai mult de 350 RON, iar FENDER e dupa parerea mea una dintre cele mai bune firme de chitare din lume (UNII cred ca este chiar cea mai buna) happy.

| robytzu30 a răspuns:

Hora reghin este 150 ron cea mai ieftina