| LexHasAMasterPlan a întrebat:

Imi spune-ti va rog personajele principale si secundare din romanul fratii jderi?

Răspuns Câştigător
| VivianneMnt a răspuns:

Personaje principale: Ionut Jder si Alixăndrel Vodă - fiii comisului Manole Păr-Negru, zis Jder;
Personaje secundare: Simion (fratele cel mare), Dumitru Crivăţ; calugarul Nicodim (Nicoara); vistiernicul Cristea; negutatorul Damian si Stefan cel Mare.

2 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Personaje principale: Ionut Jder si Alixăndrel Vodă - fiii comisului Manole Păr-Negru, zis Jder;
Personaje secundare: Simion (fratele cel mare), Dumitru Crivăţ; calugarul Nicodim (Nicoara); vistiernicul Cristea; negutatorul Damian si Stefan cel Mare

| WR104 a răspuns:

Personaje principale: Ionut Jder si Alixăndrel Vodă - fiii comisului Manole Păr-Negru, zis Jder;
Personaje secundare: Simion (fratele cel mare), Dumitru Crivăţ; calugarul Nicodim (Nicoara); vistiernicul Cristea; negutatorul Damian si Stefan cel Mare.
"Corina"