| Shery a întrebat:

Intrebare pentru Florin - arta si cultura: de ce muzica?

Răspuns Câştigător
FlorinGrozea
| FlorinGrozea a răspuns:

Muzica este pasiunea și meseria mea. Nu știu ’de ce muzica’ în viața mea, dar găsesc cea mai mare bucurie în studioul de înregistrări, în fața keyboardului, pe scenă. Și succesul cel mai mare tot de acolo vine...

3 răspunsuri:
| sese a răspuns:

Shery, fiind pe un forum totul este la vedere(alfel :mesaj privat) asa ca te intreb si eu :de ce nu muzica.
Te rog sa fi atenta:la un curs de filozofie studentii au fost rugati sa scrie pe hatrtie cele sapte minuni ale lumii.Cam toti au scris ceea ce era deja mai mult sau mai putin consacrat. O studenta scria de zor si proful o inttraba ce scrie ea ii raspunde ca pana atunci s-a gandit si nu era hotarata dim multimea de minuni alumii la care sa se opreasca.In final a scris 7 pentru test, iata-le: a vedea, a auzi, a mangaia, a savura, a rade si a iubi. Ce zici?

| Shery explică:

Eu zic ca da laughing
imi place raspunsul tau, dar vezi tu, sunt atatea arte in lume... toate frumoase... daca cineva m-ar intreba pe mine de ce muzica, i-as raspunde pentru ca este cea mai frumoasa...pentru ca o simti, nu numai o vezi... iti atinge toate simturile... poti sa mirosi, sa gusti, sa vezi, sa simti muzica... pe mine muzica ma trezeste la viata :X

| Shery explică:

Multumesc de raspuns happy