| toxina_4664 a întrebat:

La desen ne cere sa desenam cqeva cu pace. Ceva ideii?

Răspuns Câştigător
| Beastboy a răspuns:

Fa si tu niste extraterestri care dau mana cu niste oameni( semn de prietenie) iar in spate poti sa faci casa alba
o sa arate misto
winking

13 răspunsuri:
| IrOnHiDe a răspuns:

Deseneaza un porumbel alb si niste oameni care se tin de mana in jurul lui

| Picasso a răspuns:

Doi soldatzei (unul american si unul musulman) la o bere

| AxxyAlexandra a răspuns:

Bunahappy
Daca trebuie sa fie ca un simbol poti desena porumbei.ei fiind un simbol al paciihappy
Acuma depinde happy
Succes!

| spaikizz a răspuns:

Buna! Am mai multe idei.
1) Un soare mare si in mijlocul lui un porumbel cu o ramura de maslin in cioc.
2) Niste maini care isi dau mana.
3) Niste catuse rupte.
4) http://www.protv.ro/......-foto.html
Poti desena semnul acela al pacii. Il faci rosu si dai fondul negru.
5) Sau poti desena o imagine de razboi pe o jumatate de plansa si dupa aia faci intr-un colt ca si cum ai da pagina si pe cealalta jumatate desenezi aceeasi oameni care se bucura si sarbatoresc cu baloane, artificii etc. Sau la mijlocul pagini faci ca si cum ar fi cotorul unei carti. (asta daca ai talent).

Succes! Sper ca ti-au placut ideile mele. Spor la lucru!

| PopStarInMyMind a răspuns:

Buna!
Ai pute sa desenezi un grup de oameni care dau mana.Sau ai putea sa desenezi semnul pacii:
http://www.youtube.com/watch?v=0XoyDqFy5pU
Il poti face in diferite culori;)

| maryale a răspuns:

Poti folosi un simbol de pace. ai putea pune porumbeii deoarece simbolizeaza pacea! fundita?happy

| SisiSimoSimona a răspuns:

Un porumbel alb care simbolizeaza pacea :X

| RoXxyy a răspuns:

Deseneaza niste oameni care fac semnul paciilove struck
(cum il face Miley Cyrus de ex)

| Allyn0013 a răspuns:

2 maini care tine Terra in mana.

| AnDrAdA_6020 a răspuns:

Pai ai putea sa faci planeta noastra si doua maini impreunate

| PliX3r a răspuns:

Poti sa faci.un porumbelllll...inconjurat de ramuri infloritehee hee