| Fαntαsy a întrebat:

La lista verbelor neregulate, la a 3a forma "participiul trecut" sau "viitor" e acelasi lucru? Am luat tabelul de pe net dar vreau sa stiu daca pot sa inlocuiesc. :)

http://www.ecursuri.ro/cursuri/lista-verbelor-neregulate .php

dau funda!

1 răspuns:
| ƳσʋAиdMɛ a răspuns:

Nu este acelasi lucru Participiu trecut se foloseste la timpul Present Perfect Simpleiar a doua la Past Simple Viitorul adica future e altcevawinkingex cu viitor : i am going to go to the market! fundooiibatting eyelashes