| elena a întrebat:

La ora 16.45 a incetat din viata marele actor de comedie Nicu Constantin... Dumnezeu sa-l ierte!

16 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

D-zeu sa-l odihneasca...

| pepe a răspuns:

O pierdere foarte mare pentru cinematografia şi teatrul românesc.
Dumnezeu să-L ierte şi să-L odihnească.
Fie-i ţărâna uşoară.

| marry a răspuns:

Dumnezeu sa-l ierte.

| albastrel a răspuns:

D-zeu sa-l ierte!

am impresia ca lumea se duce de rapa...tot mai multi oamenii mor, tot mai multe accidente au loc, unde vom ajunge asa?

| Daddy_9411 a răspuns:

Rip

luciana
| luciana a răspuns:

Ne mor cei mai buni dintre cei buni, se pierde treptat, valoarea celor ce mai sunt inca. D-zeu sa il odihneasca in pace! Lucien.

| shishilik a răspuns:

Tot azi s-a stins din viata si celebrul actor Patrick Swayze (fainosul antrenor de dans din Dirty Dancing)

| alma a răspuns:

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.Pa

| missdeea28 a răspuns:

D-zeu sa-l ierte si sa-l odihneasca

| sisi_3548 a răspuns:

Nicu Constantin

Nicu Constantin a murit, marti, la 70 de ani, potrivit RealitateaTv, care citeaza surse din Spitalul Militar. Maestrul a facut o criza neurologica in jurul orei 14. 00, iar la ora 16. 45 a decedat. "Actorul a suferit un prim stop cardio-respirator in jurul orei 14. 00, s-a reusit resuscitarea, insa, dupa mai putin de doua ore, a suferit un alt puseu, iar manevrele de resuscitare s-au incheiat dupa aproape o ora, fara nici un rezultat, din pacate", a precizat directorul Spitalului Militar din Capitala, Ioan Sarbu.De altfel, Nicu Constantin si-a serbat cei 70 de ani in acest spital, la sfarsitul lunii iulie. Vedeta Teatrului de Revista "Constantin Tanase" din Bucuresti, Nicu Constantin fusese internat, in luna mai, la Sectia de Terapie intensiva a unitatii medicale amintite, acuzand probleme pulmonare.

Actorul a jucat in peste 9. 000 de spectacole la Teatrul Constantin Tanase, al carui angajat a fost intre anii 1979-1982. A jucat, de asemenea, pe scena Teatrului National de Opereta intre anii 1979-1982. S-a facut remarcat in peste 28 de filme de scurt si lung metraj, printre care Ministerul comediei, Secretul lui Bachus, Alo, aterizeaza strabunica! sau Impuscaturi pe portativ.

Nascut in iulie 1939, la Eforie Sud, Nicu Constantin este autorul cartii autobiografice "Ochelarii miraculosi". In 2005, la Gala Uniter, actorul a primit premiul special pentru teatru de revista, iar in 2006, premiul Uniter pentru intreaga activitate. De asemenea, a fost decorat cu Ordinul Cultural, clasa I.

Mare pierderecrying. Viata merge mai departe si nu o putem opri decat daca ne taiem venelehee heedar sa avem un moment de reculegere...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe rand, pleaca dintre noi marile valori.Mari pierderi, mare pacat.

cami
| cami a răspuns:

Chiar mi-a parut rau de omul asta. Mi se parea atat de simpatic si placut. Il apreciam in sufletul meu, si de fiecare data cand il revedeam ma bucuram de aparitia lui. Era comic, era sensibil, iti tresarea inima cand il vedeai. Dumnezeu sa-l odihneasca. Rar se mai nasc oameni ca el...

| Emeraude a răspuns:

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace. A fost un model pentru multi.Chiar si pentru mine, ca o tanara indragostita de orice inseamna teatru, film. As vrea sa ma pot duce sa-i aprind o ultima lumanare...sad Pacat. Cei buni pleaca, lasandu-ne in urma...

| thehope a răspuns:

Intr-adevar ne pier cei mai buni dintre cei mai buni pentru ca acum nu prea mai avem artisti/actori cum erau candva...alteori ne mandream cu toti actorii nostri si cu atatea talente...acum...tot mai rar auzim asa nume cum au fost canva...rar daca se mai ajunge sa echivaleze cineva valoarea unor mari artisti din alte vremuri...
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Încă o stea strălucește pe bolta starurilor românești.
Dumnezeul să-l odihnească și să-l aibă în pază.
Pa, pa.

| aumih16 a răspuns:

Dumnezeu sa il ierte! se duc toti! incetul cu incetul!