| Missin`you` a întrebat:

Niste carti de citit cine imi sugereaza?big grin

Răspuns Câştigător
| larisa_6959 a răspuns:

Depinde si de ce tipuri de carti iti plac...
Eu iti recomand :
Dune de Frank Herbert- S. F.
Invitatie la vals de Mihail Drumes - roman de dragoste
Zece negri mititei de Agatha Christie- roman politist
Cei trei muschetari toate 3 de Alexander Dumas- romane
Dupa 20 de ani istorice si de aventura, avand
Vicontele de Bragelonne acelasi pers. principale

14 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Domnisoara Christina-Mircea Eliade
Sunr aiutita si se ia!-Caprice Crane
Supermenajera-Sophie Kinsella
Iti amintesti cum a fost prima oara?-Jenny Colgan

| catthshshshs a răspuns:

Romanul adolescentului miop- Mircea Eliade
Rusoaica- Gib Mihaescu
Pierre- Herman Melville
Ernest Hemingway "Batranul si Marea"
F. M. Dostoievski "Fratii Karamazov
Blugakov - Cupa vietzii
Lev Tolstoi - "Razboi si pace

| User a răspuns:

Consumul excesiv de carti dauneaza grav sanatatii! Exemplu: Don Quijote.

| BUBULINA a răspuns:

Ce varsta ai ?

| BUBULINA a răspuns:

Eu iti recomand cartea asta
http://www.kerigma.ro/carti.php?detalii=20390
uitate la compentari sa vezi si parerea celor care au citit-o
si eu am citit-o si e superbaaaaaa:X

| andalu a răspuns:

Fratii Strugatsky - Calauza (prima din lista, o carte extraordianara!)
Feodor Dostoievski - Crima si pedeapsa
toate cartiile lui Marin Preda
Irwin D. Yalom- Plansul lui Nietzsche
Gabriel Garcia Marquez - Un veac de singuratate
Bernhard Shlink - Cititorul
Haruki Murakami - Cronica pasarii-arc
Albert Camus - Strainul

| Psycho a răspuns:

Incearca "Lolita" de Vladimir Nabokov. e despre un barbat care e obsedat de o fetita de 12 ani.si se casatoreste cu mama ei doar pentru a fi aproape de ea.la un moment dat mama ei moare si ramane sub tutela barbatului.si dupa un timp, ajung sa intretina relatii sexuale.
e putin socanta cartea. dar e foarte interesanta. mie mi-a placut.

| Psycho a răspuns:

Depinde si ce carti iti plac. mie de exemplu, imi plac cele cu vampiri, cele despre stiintele oculte...
si cele de la editura TREI mi se par iar foarte interesante.sunt carti cu tenta erotica.

| zalisa a răspuns:

Viata pe un peron de octavian paler

| Iulică_3456 a răspuns:

Incearca sa citesti ceva de H. P. Lovecraft. Mie cel putin imi plac.Nu sunt carti intregi, de fapt sunt un fel de articole despre niste descoperiri povestite sub forma de mituri.Vezi poate iti plac. Dar eu le-am gasit numai in engleza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Memoriile unei gheise sau ceva de stephen king. in special orasul bantuit

| Dizzy a răspuns:

Depinde cati ani ai. daca esti fata sau baiat.in fine. uite niste cartu frumoase pentru. adolescenti.Ciresarii, Singur pe lume, La Medeleni, Baltagul, Neanul Soimarestilor...sunt ft frumoase.la inceput si eu credeam ca sunt urate dar pe parcurs au inceput sa`mi placa...

SF:Jocurile Foamei, Neuromantul
Other:Ma dau in vant dupa cumparaturi, Cartea de nisip, Un veac de singuratate, De veghe in lanul de secara, Ieri invizibila astazi o stea, Rosu si negru.

Si sa nu uiti seria "amurg".happy

| diM a răspuns:

Maitreyiwinking