| Buzdugan_Iulian_1984 a întrebat:

Nota pentru poezia
:
decupată

am o inimă atent decupată
pusă la uscat ca o rufă
când plămânii îmi suflă
a crivaț si ger laolaltă
( continuarea aici: http://stih.ro/index.php?id=21 )

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Dragul meu Buzdugan Iulian, ai citit ce scria azi pe blogul TPU?
Rockerii prefera Sprite. Cumnatul meu pune rock pe paine de vreo 30 de ani si n-a pus gura pe Sprite.
Fanii care asculta hip-hop prefera verdele, electro merge cu albastru dar eu prefer verdele si albastrul desi nu sunt cazuta-n limba dupa hip-hop sau electro.
Manelistii sunt cu rozul dar unul dintre copiii mei pe la 4 ani era fan roz, fara sa auda triluri de manele.
Nu in ultimul rand, stiu sa mearg cu bicicleta si dorm cu animalul de companie in pat, nu ma uit aproape deloc la TV si totusi nu sunt nikonista.
Daca e sa ne luam dupa regulile generate de oracolul TPU, ma scald numai si numai in exceptii, neincadrandu-ma in nimic.laughing Exceptie fiind, nota mea ce relevanta are?
Eu am intrat sa-ti spun ca te-am citit si ca, fata de ce mi-a fost dat sa vad pe la rubrica asta, poezia ta nu-mi displace deloc, desi n-are remedii( hihihi, cum a zis ala de mai sus).

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Eşti excepţia excepţiilor cu lipici la poezii ciudaţele, decupate din normal. Like!

| Leocerba a răspuns (pentru NOname):

Normal? Normal fata de care reper?
laughing

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Eee, e o întreagă filosofie. Tot nu am reuşit să-i dăm de capăt.

http://www.tpu.ro/......tatea-lui/

Dar la ce văd în jur, normalul cam pare jignitor. Aşa că, te pup, excepţie, şi La mulţi ani (cică astăzi îi sărbătorim pe ăştia, mai zăpăciţi şi speciali, cu suflet de copil).
http://i.imgur.com/lKAXDTL.png

6 răspunsuri:
| anyhylator a răspuns:

Mai exact sunt niste versuri, ca sa fie o poezie trebuie sa aiba o tema, iar ca sa aiba o tema trebuie sa contina cauze si motive, remedii, scopuri, urmari si conluzie, oricum sunt niste versuri,, speciale, placute'' Un 7winking

| Felicia14 a răspuns:

10!

| Carciuc_Andreea_1998 a răspuns:

E buna, un 9 poate, nu prea are sens.