| คlєxヅ a întrebat:

Nu stiu din nou daca am gresit categoria. O sa particip la un concurs de pictat si vreau sa castig, imi puteti spune si mie ce sa pictez? Ceva extra dublu misto.Nu am nici o idee. Normal ca dau fundita + vot folositor. Astept raspunsuri. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

1. Poţi desena: - o livada cu meri
- o pădure în plină toamnă
- un peisaj din curtea şcolii sau din curtea ta (dacă stai la casă)
- un măr, o pară, un strugure mov
- nişte brazi încărcaţi cu zăpadă
- un teanc de cărţi stând pe o ladă
- un peisaj frumos de primăvară
- un apus de soare la mare
- o dansatoare cu o rochie lungă roşie
- un coş cu legume
- tortul pe care îl vrei tu la aniversare
- un cer cu nori pufoşi (asta e mai mult pentru acuarelă: adica uzi pensula, dar mai înaint prefari albastru pe paletă. uzi pensula, dai repede cu ea pe foaie, apoi cu acuarelă şi să vezi ce frumos se estompează)
- o furtună
- cer cu fulgere
2.http://www.peisajenaturale.ro/......tarzie.php
http://catty.sunphoto.ro/peisaje_frumoase/AXLQYPZRGHBFJEHSZQT
http://catty.sunphoto.ro/peisaje_frumoase/QBADPQJBSUXZAQQTEPM
http://catty.sunphoto.ro/peisaje_frumoase/RDKJLPWSPTNGJRBIIGJ
http://catty.sunphoto.ro/peisaje_frumoase/YMEVJHTTYTEMFQROXTH
Portrete nu am găsit :(
Cam atât... sper că te-am ajutat.

Numai bine!

11 răspunsuri:
| Eva a răspuns:

Naturile statice sunt destul de greu de realizat, trebuie sa ai grija la umbre, la perspectiva, unghiuri, lumina... poate ar fi mai simplu sa pictezi un vas cu flori. Uita-te putin aici: http://ro.mybestcanvas.com/list_subcat/Picturi-Natura-Statica/112/1
Nu-ti place pictura abstracta? sau, nu face parte din tema concursului? ar fi mai usor, si iti poti da frau liber imaginatiei, poti transmite chiar si un mesaj smecher;))
http://ro.mybestcanvas.com/list_subcat/Picturi-Abstracte/105/1

| Xennofull a răspuns:

Incearca ceva cu natura statica...astea sunt cele mai bune si sigur castigi daca pictezi ceva in stilul asta.bft!

| คlєxヅ explică (pentru Xennofull):

Poate o sa functioneze. Daca e de ceva si nu mai primesc raspunsuri s-ar putea sa castigi.Mai astept raspunsuri. Multumesc ca ai raspuns!

| Xennofull a răspuns (pentru คlєxヅ):

Iti spun sigur, pe mine m-a luat profesoara de desen la un concurs national si chiar am facut pregatire in particular cu ea fara sa platesc. special pentru concursul asta, si acolo ni s-a dat o tema la alegere si cu natura statica cu un peisaj alb-negru am castigat locul 1

| Xennofull a răspuns (pentru Xennofull):

Depinde cat de talentat esti.dar cred ca ai talent daca mergi la concurs.bftwinking.funda?

| oceanfreshair a răspuns:

Hey! Eu ti-as recomanda sa faci ceva sumbru cum ar fi o fata urmarita de niste monstri ceva printr-o padure intunecoasa in care fetele copacilor sunt infricosatoarehappy:*eu am desenat ceva in genul asta si am castigat locul 1:*mai erau si alti copii pe acolo care aveau desene vesele cum ar fi o padure de cristale sau ceva de genul si nici nu ia bagat in seama ei au vrut ceva total diferit dar sa nu exagerezi nu negrul mai foloseste si gri in diferite nuante si ai putea strecura culori deschise roz, galben, rosu pe desenul fetei FUNDA sau macar vot:*?

| IIIIIIIIIIIII a răspuns:

Daca poti, ar fi frumos sa pictezi un baiat si o fata pe plaja, care privesc apusul, dar fa siluetele lor, nu fa haine si detalii din astea, si fa-le micute
:*

| NUTREBUIENUME a răspuns:

Depinzand de nivelul tau la pictura.Dar poti picta ceva gen sci-fi.Ca un preot cu 2 pistoale intr-un peisaj sumbru urmarit de niste demoni ai lui satana.Sau o lupta supranaturala cu sabii(fara arme). Ceva gen sci-fi.Natura e ceva prea folosit si nu mai e asa castigatoare.Crede-ma stiu big grin

| MarcuDany a răspuns:

Deseneaza personaje din mitologia graca cum ar fi: sirene,gorgone,hercule, minotaur, centaur.

| denisuku a răspuns:

Pai cele mai cunoscute oicturi sunt cele din natura.
Eu te-as sfatui sa pictizi o mare/ocean cu apusul in spate.Cu niste pasari calatoare, in apa sa se vada sclipici ca si cum razele soarelui se reflecta in apa.
Sper ca ti-am fost de folos!

| คlєxヅ explică:

Ati dat niste raspunsuri uimitoare! Din pacate nu stiu cui sa ii dau funda.Toate raspunsurile voastre sunt extra misto. Poate castig daca le fac pe toate!