| SpectralSong a întrebat:

Poate unii dintre voi va uitati pe youtube la Illuminati. cum isi vand sufletele vedetele si asa mai departe. Am vazut ca este si un ochi egiptean, ochiul Zeului Ra(Zeul Soare) si arata ca si acel semn face parte din Illuminati. Si eu am un lantisor cu acel ochi, m-am uitat la Illuminati pe youtube ca mi s-a parut totusi. interesant. Mi se intampla ceva rau? va rog spuneti-mi. fundabig grin

3 răspunsuri:
| MrRava13 a răspuns:

DA AI GRIJA! Nu, glumesc. Faza asta care o urmaresti este teoria conspiratiei sau ceva de genul, am urmarit-o si eu, si nu e nimic(atat timp cat nu te apuci de lucruri necurate). Stai linistit(a)!

| Mădă0611 a răspuns:

All-seeing eye, Ochiul atotvazator. Simbolurile folosite de respectivii raman in subconstient si cica acolo lucreaza. Eu nu prea vad cum ne-ar influenta daca nu stim ce inseamna. Subconstientul nu merge singur la biblioteaca si nici nu il intreaba pe gogu. E mai mult un fel de "aici e mana noastra", daca e, zic asta pentru ca unii fac anumite gesturi fara sa stie, de exemplu triunghiul facut cu mainile, sau poze cu un ochi acoperit/inchis, in ambele cazuri e vorba de ce ziceai, ochiul ala. Totul porneste de la minte zic eu, si nu, nu patesti nimic, decat daca iti pui tu in cap asa ceva laughing)

| Elenaaa23 a răspuns:

Eu stiu ca ochiul la care fac referinta Illuminati este ochiul lui horus. Nu ti se intampla nimic daca porti ceva cu acest semn. Numai sa nu il porti cu scopul de "a-i face reclama". Adica sa il porti stiind ce efecte are asupra subconstientului si sa ii faci si pe altii sa il preia. Oricum dupa parerea mea, Illuminati au reusit deja sa ne controleze, pe majoritatea dintre noi. Doar prin melodiile, care sunt pline de mesaje subliminale, asa ca atata timp cat tu stii care este scopul lor poti sa ascultii cantecele lor "infectate" sa te uiti la semnele lor, dar nu o sa ti se intample nimic atata timp cat nu te abatii de la calea cea dreapta.
xoxo