| Batrincea_Ana-Maria_1999 a întrebat:

Pot sa confectionez cercei cu plastilina Modelling Clay?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prietena a incercat si i-a iesit destul de bine... Incearca si tu!

3 răspunsuri:
| biosh97 a răspuns:

Eu una folosesc FIMO. E mai usor de manevrat si dureaza mai mult! happy
Bafta!

| Florentina_Carina_1995 a răspuns:

Da,merge

| Scurt a răspuns:

Ti-as recomanda sa nu o faci, pentru ca plastina contine multe substante toxice si ai putea sa faci o boala foarte grava din cauza asta. Daca vrei cu adevarat sa ai niste cercei speciali, poti sa desenezi cu un creion pe o foaie alba cum ai vrea sa arate cerceii tai si te duci la bijutier, ii arati modelul facut se tine si el tii confectioneaza. Crede-ma, asa e mai bine decat cum vrei tu.