| elena a întrebat:

S-a stins din viata marele actor Gheorghe Dinica.
Dumnezeu sa-l aiba in paza!
O lacrima pentru sufletul sau si o mare parere de rau, ca am mai pierdut un talent romanesc!

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Gheorghe Dinica nu a murit, el va trai vesnic in inimile noastre a plecat pe o alta scena pentru a se intalni cu Nicu Constantin si ceilalti colegi, pentru a incepe repetitiile pentru o alta piesa.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-au dus pe rind marii actori.

| M.madallina a răspuns:

A murit? eu nu stiam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abia acum am ajuns acasa si am aflat...imi pare foarte rau:-(D-zeu sa-l aiba in paza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa spun decit, mare sau mic actor, tot un om a fost.Dnz.sa-l odihneasca in pace.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Dumnezeu sa-l odihneasca! Marele valori se duc in lumea dreptilor, asteptam ca tinerii sa preia stafeta, si sa ne convinga ca au invatat ceva de la marii artisti ai scenei romanesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu sa-l odihneasca, pe oamenii talentati si valorosi ii ia Dumnezeu la El, sa speram ca cei tinerio ii vor calca pe urme lui Gheorghe Dinica. A fost un actor mare.