| Boo a întrebat:

Sallhappy
E o replica din Harap Alb pe care nu mi`o mai amintesc bine...incepea asa "razi tu razi Harap Alb...". si nu mai stiu continuareacrying. ma puteti ajuta? dau >fundita:

Răspuns Câştigător
| want2bMajestic a răspuns:

M.am razganditlaughing
Râzi tu, râzi, Harap-Alb, zise atunci Setilă, căruia începu a-i ţâşni apa pe nări şi pe urechi, ca pe nişte lăptoace de mori, dar, unde vă duceţi voi, fără mine degeaba vă duceţi.

7 răspunsuri:
| miauu a răspuns:

Razi tu harap alb da mata stie?laughing0

| MM a răspuns:

". da' nu e rasul tau"?

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

— Râzi tu de mine, râzi, Harap-Alb, zise atunci Păsări-Lăţi- Lungilă, dar mai bine ar fi să râzi de tine, căci nu ştii ce păcat te paşte. Chiteşti că fata împăratului Roş numai aşa se capătă? Poate n-ai ştiinţă ce vidmă de fată e aceea, când vrea, se face pasăre măiastră, îţi arată coada, şi ia-i urma dacă poţi! De n-a fi şi unul ca mine pe-acolo, degeaba vă mai bateţi picioarele ducându-vă.

| чnÐяч a răspuns:

Razi tu razi Harap-Alb ca fata Verdelui Imparat e pe Rosuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"razi tu razi Harap Alb...si purceaua-i moarta-n cotet"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

„Râzi tu, râzi, Harap – Alb, zise atunci Flămânzilă, dar unde mergeţi voi, fără de mine n-aveţi să puteţi face nicio ispravă"