| Alfonse a întrebat:

Salut comunitatea TPU am o intrebare referitoare la primul tatuaj, am o oarecare dorinta de a imi face primul/primele tatuaje in zona picioarelor mai ales un fel de sleve( maneca) de la glezna pana la genunchi mai ales cu 10-15 centimetri mai sus de genunci, pe ambele picioare/gambe un tatuaj in stil japonez 3D, gen 2 serpi care sa acopere ambele picioare de la glezne pana la aproape de pulplele picioarelor. Intrebarea mea find daca aveti idee cam cat ar putea sa coste si cat timp ar necesita pentru finalizarea lor. P.S sunt din Bucuresti daca aveti saloane de tatuaje care considerati ca sunt foarte bune as aprecia foarte mult indrumarea unor persoane mult mai experimentate.the best answer is gonna be rewarded with a bow knot

1 răspuns:
| alin131 a răspuns:

Din punctul meu de vedere iti recomand sa nu faci tatuaje. Poate acum ai un impuls si e trecator si daca regreti ca le-ai facut o sa le scoti. Poti sa iti cumperi haine cu modele si pielea ta sa ramana la fel cum te-a facut mama ta...

Multi care fac tatuaje ajung sa intrebe cum le pot da jos cu expresii de genul "atunci era cool, dar acum nu mai imi plac"

Asa poti purta un tricou cu desene caa tatuajul pe el, si daca nu iti convine il poti da jos imediat...