| pricinocirina a întrebat:

Salut eu invat la scoala de pictura si am nevoie sa fac schite mici pentru tema libera, dar nu stiu ce sa desenez nici nu-mi vine in gind. Poate imi dati voi niste idei, sau poate chiar niste exemple. Dau funda la cel care o sami dae raspunsul primul si exemplu sa fie bun.Mersi mult.

2 răspunsuri:
| ItIsAlright a răspuns:

Anime-uri. Este misto si poti desena un baiat dragut dupa imaginatia ta sau un peisaj. Incearca sa faci un iaz si langa, cativa copaci sau un lac si apusul soarelui in fata si sa se vada cum se reflecta soarele in apa (asa cu lumini misto ), iar la capat, orasul si reflexia in apa ale acelor cladiri.

| Aniisoara a răspuns:

Ai putea sa desenezi personaje din anime-uri sunt usor de facut, cum ar fi cele din Narutowinking