| D3vilAngel a întrebat:

am facut o poezie puteti sa-mi dati niste sfaturi?
Ingeri pierduti cazuti in mare
Ingeri rataciti orbiti de soare
Ingeri uitati fara cuvant
Inferi alungati de pe pamant
Inferi plangand se aud in noapte
Ingeri tacuti pasesc spre moarte
Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

E buna, imi place, dar mie-mi pare incompleta. Si eu fiind poet, asta e ce as face eu, as adauga pentru fiecare vers macar inca unul sau chiar as face fiecare vers o strofa intreaga.

P.S. asta este doar o parere, nu ceva absolut si de fapt totul depinde doar de tine si cum vrei tu sa fie poezia ta.

| TheAce a răspuns:

Salut. Iti scrie un scriitor. ''Poezia'' ta are ritm corect, ceea ce e important pana la urma. Folosesti bine masura, rima e curata. Problema insa consta in continut. Eminescu spunea foarte plastic ca ''e usor a scrie versuri/ cand nimic nu ai a spune/ folosind cuvinte goale/ ce din coada au sa sune''. Din pacate textul tau e doar o insiruire de epitete fara urma de chintesenta. Nu ai spus nicio poveste, nu ai lasat cititorul cu vreo morala, n-ai lasat nimic concret in urma. Privind felul in care scrii cred ca ai sanse bune sa cresti si sa ajungi la un nivel la care iti doresti si de ce nu chiar sa ajungi sa te surprinzi si sa-ti depasesti asteptarile. E important insa sa constientizezi ca poezia, mai ales in ziua de azi, nu inseamna doar calofilie, nu inseamna doar ''cuvinte alese'', insiruite. Trebuie sa te gandesti ce povesti vrei sa spui, ce fir narativ, ce plot, ce sentimente vrei sa transmiti. Oricand ai nevoie de ajutor, ma gasesti. Mult succes!