| Vintilescu_Andrei_1990 a întrebat:

Am o intrebare legata de limba engleza!
Dupa cum stiti sunt o multime de timpuri ale verbelor... Intrebarea mea este cum sa port o discutie cu cineva mai usor,fara a ma mai gandi:,, Ce timp de verb trebuie sa folosesc?" ati prins voi ideea---

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Pai, ori folosesti timpul prezent, ceea ce o sa fie cam greu atunci cand incerci sa povestesti ce ai facut ieri sau ceva ce s-a intamplat mai demult, ori incepi sa te uiti la seriale si filme fara subtitrare iar in cele din urma o sa vina natural timpurile corecte atunci cand discuti (nu din prima, dar sigur mult mai usor decat fara antrenament).

| Vintilescu_Andrei_1990 explică (pentru tpuuser999):

S-ar putea sa ai dreptate... Mersi mult big grin!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Le inveti intrebuintarile fiecaruia, faci exercitii unde trebuie sa completezi cu toate timpurile verbale, si cu timpul o sa te obisnuiesti.

| ŞtefaniaŞtef99 a răspuns:

Prezent si trecut simplu.