| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema. Peste cateva zile (mai exact 3) am de prezentat oral (cantat pe de rost pe chitara) o partitura ce contine 30 de portative si problema este ca nu pot memora nici macar 2 portative (partitura am primit-o de 3 zile). Aceasta problema o am de mult timp si chiar a inceput sa ma "sece"! crying Daca se poate sa-mi spuneti metodele voastre de invatare sau sfaturi cum sa le memorez mai repede. Exersez 4-5 ore pe zi in camera mea si tot nu reusesc. Va rog mult daca se poate ajutor. :-D

2 răspunsuri:
| Ayskle a răspuns:

Imi poti arata partitura? Sau sa-i faci o poza mai clara ori sa o scanezi?

| HeX a răspuns:

Pai... nu e tocmai o partitura... blushing sunt ciupituri big grin laughing am 30 de portative (a cate 4 masuri fiecare) :@