| InGrIdAlExAnDra a întrebat:

Salut TPU

am si eu o intrebare foarte importanta!
Imi place foarte mult actoria si sunt in clasa a 7 -a... nu prea stiu cum se procedeaza cu liceul
.ce liceu trebuie sa aleg pentru asta di ce facultate...si mar ajuta mult sa imi spuneti si cate ceva despre actorie ( este greu, usor, etc)
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| adydeux a răspuns:

Daca esti din Bucuresti, te poti inscrie la Dinu Lipatti din clasa a IX-a la sectia de arta dramatica. Trebuie sa dai un examen de admitere, iar dupa terminarea liceului poti continua cu UNATC-ul.

4 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Din cate stiu eu, trebuie sa urmezi un liceu de arte, apoi institutul de teatru. Sper ca te-am ajutat. Te pup, pa, pa.

| hinataisthebest04 a răspuns:

Este grea actoria. Eu fac in fiecare saptamana o ora de actorie. Si eu iubesc sa fac asta si sunt tot in clasa a 7a si si eu as vrea sa aflu un liceu si o facultate de actorie.

| InGrIdAlExAnDra explică:

Mulțumesc muultt pentru răspunsuri!

| izabody a răspuns:

incearca liceul de arte.Cam fiercare oras are un asa liceu