| DaniAdrian a întrebat:

Cum vi se pare poezia asta? http://www.crazypoems.net/poezii/pentru-tine-2562

11 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Pueril,lucreaza la simbolizare, la metaforizare, la ascunderea sensului denotativ. Poezia inseamna sublimare a ideilor comune, aproapiere de sfere inalte, geometrie.trebuie sa folosesti metafore,epitete,imagini vizuale, auditive, olfactive, engambament, rima.
Citeste poezii de M.Sorescu,M.Eminescu,N.Stanescu,L.Blaga,T.Arghezi,G.Bacovia,A.Macedonski,Bulgakov,V.Hugo,Lenau,Shelley,Lermontov,Puskin,studiaza-le stilul, fa observatii si apoi formeaza-ti propriul stil.

| RainOfColors a răspuns:

Lunga? big grin

| Wøodenpints a răspuns:

De căcat. Iubire, dumnezeu, orgii...e o prostie.

| DaniAdrian explică (pentru Wøodenpints):

Ma bucur ca am si oameni care in loc sa ma minta ca e frumoasa, spun adevarul, tu est i unu dintre ei, bravo. Vei descoperi si tu iubirea si tradarea, vei vedea, nimeni nu scapa de aceste doua sentimete oricat ar fugi de ele.

| Wøodenpints a răspuns (pentru DaniAdrian):

Cine a zis că nu le-am descoperit? Dar am ştiut cum să mă feresc de ele.
Iar de tradare, nu prea ştiu ce să spun. Eşti trădat atunci când ai prea multă încredereîn cineva. Eu nu prea am încredere în oameni şi mă aştept la tot felul de chestii din partea lor, deci, nu prea am cum să fiu trădat.

| DaniAdrian explică (pentru Wøodenpints):

Ma bucur pentru tine, succes in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-as vrea numai sa spun acelasi lucru, ca e puerila. apreciez energia si rabdarea cu care ai scris atatea versuri. e bine ca te preocupa sa scrii. e primul pas, energia si dorinta de a scrie te vor ajuta. da, nu ar strica deloc sa citesti cat mai mult. intai cu poeti accesibili si apoi cu cei mai apropiati de generatia noastra. nu ignora si proza. succes!

| Slendăriț a răspuns:

Draguta

| AlissaDenissa a răspuns:

E atat de romantica si de sincera. Nu stiu cum sa o descriu cat de frumoasa este.

| Zubermen a răspuns:

Este foarte frumoasa, pari pasionata de poesi