| nnoonn123 a întrebat:

de curand am aflat rezultatele de la exament am luat 4.20 la mate si 5.05 la romana si vreau sa intru in LPS am luat probele cu nota 9. Ce parere aveti pot intra in LPS?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa intri daca nu sunt mai multi candidati, decat numarul de locuri, cu medie mai mare decat a ta.

| TheAce a răspuns:

Cu toate ca ai luat cu 9 probele (nota buna pentru examenele psihologico-sportive) nu vei intra decat daca raman locuri libere in conditiile in care ai cazut testarea nationala. Cred ca trebuie sa inveti mai mult de acum, mai ales in conditiile in care examenul a fost considerat drept cel mai simplu din ultimii 40 de ani. Ai nevoie de scoala iar in ritmul acesta viitorul nu suna prea grozav pentru tine. Considera ziua de azi un nou inceput si nu-ti bate joc de viitorul tau!