| Anonymus123 a întrebat:

Pe 20 decembrie este ziua doamnei diriginte si avand in vedere ca se apropie si Craciunul...ne-am gandit sa-i luam un cadou. Dar nu prea stim ce sa-i luam. Mai avem si alti profesori si la fel nu sti ce sa le luam...Va rog sa ma ajutati cat mai repede pentru. ca timpul e scurt

Răspuns Câştigător
| Adelinep a răspuns:

Ti-as propune sa luati la toate profesoarele o orhidee intr-un ghiveci si un deodorant sau un parfum.noi asa am facut anul trecuthappy sau puteti sa le luati un ingeras di portelan sau sticla si un parfum...sau o trusa cu tot felul de cosmetice...creme rujuri machiaj parfumbig grin

5 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

@IMC90 are dreptate 110%! Si eu zic sa mai renuntati la obiceiurile astea romanesti clasice de spaga, cadouri si alte fonduri de clasa. Ce motiv aveti sa dati cadou unui om care isi face meseria (sau Nu)? Frizerului ii dai cadou de Craciun? Vanzatoarei de la cartofi ii iei cadou? Pentru ce atatea cadouri (care sunt scumpe evident ca doar nu o sa-i dati o felicitare si atat). Mie nu-mi da nimeni cadou de Craciun la birou pentru ca imi fac meseria si nici nu am vacanta 3 luni pe an, excursii, tabere, meditatii etc

| Anonymus123 explică (pentru Minnie):

Da ce treaba am eu cu voi...da am cerut o parere. voua daca va da cineva o floare e spaga? Ia mai lasati-ma in pace, ficare isi alege meseria clar? daca eu vreau sai cumpar ceva ii cumpar... vreo problema?

| onasis1961 a răspuns:

E foarte bun un ghiveci cu flori, nu neaparat orhidee, dar la parfum mai ganditi-va.Nu se cade sa da-ti parfum unei femei,pentru ca nu stiti ce gusturi are in materie de parfumuri. Eventual daca stiti ce gusturi are in materie de carti, luatii o carte buna, o icoana sau ceva de artizanat.

| IMC90 a răspuns:

Eu zic sa nu le luati nimic. Au si asa salariu prea mare pentru cate ore pe zi muncesc si ce vacante au (absolut nimeni nu mai are vacanta cat au si elevii, in afara de profesori desigur).