| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor.Am gasit la mine acasa un talisman de acest gen ( http://www.occultshop.biomagikstar.ro/......n_PT14.htm ) dar nu este asa modelul, deci pe o parte sunt toate zodiile si data lor de ex zodia sagetator are semnulei specific si scris mai sus 22 XI-21 XII(data zodiei).
Pe partea opusa este in mijloc o stea cu 8 raze(pe net am citit ca astfel poti identifica zodiile si pe marginile talismanului sunt multe inscriptii care habar nu am ce simbolozeaza dar si in centrul acesteia este una si tot nu stiu ce semnificatie are.
Intrebarile mele sunt:
1.Nu stiti vreun site unde sunt aratate simbolurile de pe talismane si semnificatia lor?
2.Este bine sa o port cu mine avind in vedere ca nu prea sunt informata despre ea?
Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| ksuper31 a răspuns:

Foarte tare!
Hm... poate te ajuta site-ul asta: http://www.eastrolog.ro/......lanete.php
Sigur ca este in regula sa o porti cu tine, nimeni nu o sa te intrebe daca stii ce reprezinta. In plus, imi imaginez ca arata fain.
Nu o vinzi? ^_^

1 răspuns: