| alex951 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar si eu un curs de invatat engleza fara profesor ce curs mi-ati recomanda? Si daca ati utilizat pe voi v-au ajutat?

6 răspunsuri:
| Naяutσ a răspuns:

Uita-te la filme! Eu de acolo am invatat engleza, dai banii fara sa stii daca va merge la tine.

S-au urmeaza cursul asta.

http://englezadelaprofesor.com/? utm_source=a-s&utm_medium=ppc&utm_campaign=a-s

| LadyMelian a răspuns:

Eu stiu ce sa NU iti recomand! Nu iti recomand cursurile de la Eurocor.In schimb poti sa iti faci cont pe livemoocha si sa inveti ce limba vrei (gratis), ai gramatica, ai vocabular, ai si inregistrari, ai si testari online.Ai si teme de facut care sunt corectate de alti useri, ex. useri americani/britanici.

| Danciu821 a răspuns:

Nu prea sunt bune mai bine tot cu profesor

| vladorcolac a răspuns:

Asculta muzica in engleza si invata-le versurile, apoi invata-le versurile si in romana, dupa aceea cand v-ei asculta melodiile iar, vei incepe sa intelegi care cuvant ce inseamna, dupa vreo 5 zile, poti trece la filme in engleza fara subtitrare. Eu unu am folosit metoda asta si acuma stiu engleza chiar foarte bine. Succes!