| stefycutegirl a întrebat:

SALUTARE! as vrea sa ma ajutati la caietul de vacanta editura art pentru. cls. a 6a la pag.116 la prima fata de extraterestru cum se numesc zombii in folclorul romanesc va rog ajutati-ma ca mai este unpic si incepe scoala!

3 răspunsuri:
| kamikaze325 a răspuns:

Moroi praca sau priculici ceva in genul asta am citit mai demult un articol dar paraca mai sigur era moroi. (e posibil si strigoi dar aceasta denumire face referire mai mult la "fantoma")

| BeCaUsEiLoVeYoU a răspuns:

Strigoi la prima si moori la a doua

| BeCaUsEiLoVeYoU a răspuns:

Alte intrebari? tot din ciet