| anonim_4396 a întrebat:

Am mai multe intrebari

1. Vreau sa ma apuc de vineuri si sa ajung ca, KingBach sau BRomania ce sfaturi mi-ati da?
2.Cum sa filmez, ce sa filmez, si cand sa filmez(intelegeti voi)
3. Vreau sa fac si stand-up comedy ce sfaturi imi dati!

P:S:Vreau sa fac asta pentru ca vreau sa fiu cineva si imi place foarte mult chestile astea si sa fac bani din pasiunea mea si sa o dezvolt ca pe o meserie!

Dau Funda+Vot Va multumesc din suflet!

2 răspunsuri:
| writtennnns72 a răspuns:

Păi ce este aşa de greu? Trebuie să ai sprijin, să cunoşti mulţi oameni ca ei să distribuie ceea ce faci tu şi lucrurile vor merge mai departe. Trebuie să ai simţul umorului mereu, dacă cineva spune că ai jucat fals nu trebuie să înjuri sau să vorbeşti urât ci să eviţi sau să nu bagi în seamă iar respectiva persoană dacă vede că ai bun simţ o să aprecieze şi n-o să se mai obosească să comenteze. Trebuie să ai glumele tale, foarte mulţi se imită unii pe alţii şi devine banal, trebuie să ai originalitate, asta e cheia succesului iar dacă vei reuşi cine ştie, poate vei apărea la televizor.
Baftă!

| MariaMagdalena1046 a răspuns:

Ca sa ajungi ca ei trebuie sa muncesti mult,sa fii original,dar mai ales sa fii tu insuti,poti filma ceea ce iti place sa iti zici parerea pentru ca prin asta se caracterizeaza videoblogul,trebuie sa comunici cu publicul tau, sa tii cont si de parerea lor,ca sa ajungi cineva pe youtube nu e prea usor, si sa nu te astepti sa devii cunoscut peste noapte, dureaza pana esti "descoperit", si asa cum spuneau multi youtuberi cunoscuti la inceput ca sa cresti trebuie sa faci colaborari, succes big grin