| IonutFz a întrebat:

De curând mi am făcut un costum din carton si voiam sa stiu mai exact ce ar putea sa l întărească adică sa devina mai dur. Stiu ca uni uni imi veți spune
" folosește aracet " l-am dat cu aracet si un strat de lac cu vopsea, ce i drept s a întărit, dar nu îndeajuns. Ar fii ceva mult mai dur ( o soluție care sa întărească ca si fibra de sticlă.) dau funda happy

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Faci din doua cartoane lipite, intre ele pui panza (chiar si un cearsaf vechi e bun). Poti folosi plasa de fibra de sticla sau rafie etc.
Pentru lipire poti folodi faina amestecata cu apa. Lipeste perfect hartia, dar si textilele.

| Illuminati2016 a răspuns:

Pai niste tabla si ești iron man