| KiraKya20 a întrebat:

Stalin a fost iubitor de animale?

17 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Stalin reprezinta PUTEREA ABSOLUTA si a fost!
Unde este PUTERE nu are loc IUBIREA!
Puterea se manifesta prin VOINTA TOTALA PERMISIVA, IUBIREA este un concept crestin, prin care omul se inchina la Creatia Dumnezeeasca.Stie ca e nimeni si iubeste CREATIA!

| CleanHeart a răspuns:

Habar nu am stiu doar ca a fost un om foarte diaboloc si a omarat multi oameni, asta-i var cu Hitler dar totusi nu stiu ce suflet pot sa ai sa faci atata rau la niste fiinte nevinovate chiar si cu toata puterea din lume, sunt scarbita de aceste 2 personaje.

| KiraKya20 explică (pentru CleanHeart):

Hitler omora oameni dar iubea câinii lup.Ciudat,nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stalin a facut totul pentru tara lui iar Hitler la fel. Poate voi ii considerati criminali de razboi dar nu au fost au avut un tel cine poate sa-i condamne exista om perfect voi ce criticati? Istoria este falsa ea s-a scris cu sange voiai o istorie prin pace? Hitler a prins ranchiuna pe evrei pentru ca a fost respins la o universitate din Viena pare-mi-se de arte iar vestea a a fost adusa de un evreu. Cel mai probabil iubea animalele nu stim nu se spune asta crezi ca am copilarit noi cu el?

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Hitler nu a fost criminal? Frate dar esti dus cu pluta. Asta e motivatie? Daca esti respins la o facultate iei o mitralieră și îi rezolvi pe toți?
A avut un țel? Să ce? Să omoare atâtea ființe umane? Tu ai gândit când ai scris postul de sus? Cine sunt părinții tăi? Cum te-au crescut și ce te-au învățat? Sau nu e vina lor, doar tu ești plecat pe arătură... Ai auzit de AUSCHWITZ-BIRKENAU? Dacă mâine vine cineva și te ia împreună cu toată familia ta și te arunca într-un lagăr și vei vedea cum părinții tăi sunt bătuți si batjocoriți în fața ta, cum mama ta e violată de gardieni în fața ta, cum sunteți ținuți fara mâncare și apă până aproape de moarte, cum sunteți obligați să dormiți în noroi și iarna la minus grade si asta doar pentru că te-ai născut de o anumită naționalitate, ce zici e ok? Când părinții tăi, frații și surorile tale vor muri în chinuri groaznice în fața ta, o să consideri sau nu criminal pe cel care v-a făcut asta?
Băiete, șterge-ți nasul, mănâncă-ți grișulețul și abține-te să mai vorbești de lucruri de care HABAR N-AI.
Nu știu câți ani ai dar ești mult prea infantil în gândire, așa că stai departe de subiecte de genul ăsta.

| NOname a răspuns (pentru Hammurabi):

...Dacă mâine vine cineva și te ia împreună cu toată familia ta și te arunca într-un lagăr și vei vedea cum părinții tăi sunt bătuți si batjocoriți în fața ta, cum mama ta e violată de gardieni în fața ta, cum sunteți ținuți fără mâncare și apă până aproape de moarte, cum sunteți obligați să dormiți în noroi și iarna la minus grade si asta doar pentru că te-ai născut de o anumită specie, ce zici, e ok? Când părinții tăi, frații și surorile tale vor muri în chinuri groaznice în fața ta, o să consideri sau nu criminal pe cel care v-a făcut asta?

| Hammurabi a răspuns (pentru NOname):

Exact, bună subliniere.

| NOname a răspuns (pentru Hammurabi):

happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Hammurabi):

Tu esti evreu?

| Hammurabi a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu. De ce? De unde?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Hammurabi):

Ca prea le iei apararea.

| Hammurabi a răspuns (pentru Cosmin86):

Și dacă Hitler ar fi omorât irlandezi, congonezi, pinguini sau urși panda în același mod, era același lucru. laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu era.

| Hammurabi a răspuns (pentru Cosmin86):

Ai dreptate. Cu urșii panda era mai rău că îi plac mai mult ca pe evrei. laughing

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Si eu la fel

| cyupaku a răspuns:

Nu

| BackAgain a răspuns:

Posibil sa da, posibil sa nu. N-ar fi primul om crud care sa aiba o sensibilitate fata de animale. La fel, n-ar fi primul care sa nu aiba. Nu cred ca exista vreo regula.