| BadResonance a întrebat:

Stie cineva cum as putea sa vorbesc japoneza? Sa pot zice cuvintele corect! Cam ca si fata asta:http://www.youtube.com/watch?v=Rdydy2OkWhs Va vine sa credeti cum canta?!

1 răspuns:
| DakotaRoyse a răspuns:

Aşa cum ascultăm noi, e uşor de vorbit, de "copiat" sunetele după auz. Dar nu e chiar aşa uşor, şi-ţi garantez că fata aia n-a pronunţat corect multe cuvinte.
În schimb, dacă vrei să înveţi, îţi recomand să cauţi site-uri unde îţi arată şi pronunţia cuvintelor, silabelor, literelor (mă rog, semnelor şi grupurilor de cuvinte). Îţi recomand să înveţi engleză bine de tot înainte să te apuci de alte limbi, că pe română nu prea găseşti mare lucru pe net (asta dacă nu ştii deja).