| Alexashadow a întrebat:

Stiti in Craiova care biblioteca e mai mare si exista vreo biblioteca care sa aiba romane in engleza?

5 răspunsuri:
| nomoretears1111 a răspuns:

Biblioteca Judeteana "Aman", din centru, de pe Kogalniceanu. Are si sectiune engleza. Daca esti studenta, poti sa apelezi la biblioteca Universitatii, unde in mod sigur vei gasi ce te intereseaza. In orice caz, una dintre ele sigur iti va fi de folos. happy

| Alexashadow explică (pentru nomoretears1111):

Si pot sa imi fac fisa ca sa imprumut? Nu vreau sa cumpar cartea.

| nomoretears1111 a răspuns (pentru Alexashadow):

De la biblioteca nu se cumpara, doar se imprumuta. Mergi cu carnetul de elev/student, vizat pe anul acesta, cu buletinul si cu o adeverinta de salariat/somer/cupon de pensie de la unul din parinti. Se emite pe loc un card pe care il vei folosi de cate ori vei vrea sa imprumuti o carte. Asa se procedeaza la "Aman". La universitate mergi doar cu carnetul de student vizat pe anul in curs. Daca lucrezi chiar tu, este suficienta o adeverinta de salariat de la locul tau de munca si buletinul.

| Alexashadow explică (pentru nomoretears1111):

Ms mult. Dar daca sunt din alt oras?

| ClaraLove a răspuns:

Nu, imi pare rau