| Mara_4803 a întrebat:

Stiu ca e cam proasta intrebarea dar exista fantome?

24 răspunsuri:
| dulcik a răspuns:

Cum naibi sa existe fantome? Asa se speriau copii cand erau mici cand nu vroiau sa manance sau faceau prosti.Aceiasi treba e valabila si cu baba cloanta si cu zana maseluta si etc. Da intr-adevar sunt legende insa de existat sigur nu exista.

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Buna!
Nu, nu exista, dar daca vezi tu pe la tv sau la calculator lumea a trucat totul, ca sunt niste creme speciale ca sa para ca niste fantome, si sunetele sunt facute pe calculator, totul e fals, sa nu crezi ce vezi la tv!

Răspuns utilizator avertizat
| thealchemist a răspuns:

Da, exista. numai ca nu sunt de tipul pe care-l vezi tu la televizor, si nu sunt dispuse sa lucreze pentru industria de entertainment. deci, ce rost are sa intrebi? vrei sa gasesti una, sa ai o experienta directa? nu merge asa, se intimpla cind se intimpla, de obicei celor care nu vor sa intilneasca o fantoma. tu nu le poti gasi, cu exceptia cazului in care iti formezi un fel de societate care se ocupa cu asta, cautarea fantomelor, de tipul celor care exista in vest. dar si ei dupa multa munca abia se pot lauda cu gasirea unui loc sau maximum 2 care sa fie bintuite. asta dupa cite stiu eu, dar cred ca informatiile mele sunt corecte.

| ellene a răspuns:

Nu exista fantome. Exista doar dracu si el ia ce forme vrea, inclusiv de fantoma. Nu ti s-a spus la scoala? Intreba un profesor de religie sau un preot.

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Unii zic ca da altii ca nu.Depinde de ceea ce crei tu:daca crezi exista daca nu crezi nu exista. Uita-te pe youtube la fenomene stranii.

| emy a răspuns:

Nu este deloc o intrebare proasta.Nu mai aveti asa p parere proasta despre voi, caci nu e bine! Nu stiu ce sa zic, daca exista fantome.Nu stiu, poate ca da, poate ca nu.Sincer iti spun.

| Kitty a răspuns:

Daca ai vazut vreuna inseamna ca exista, daca nu... inca te mai intrebi daca da sau nu. In fine, eu cred ca...ar exista.

| ConstiintaTa a răspuns:

Sincer eu cred ca da si nu ma influenteaza parerile celorlalti. Dar nu din alea de la tv, ci latfel, de pe lumea de dincolo care vor sa,, ia legatura" cu tine si se intampla mai rar asa ceva.

| twyster90 a răspuns:

Normal ca exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista fantome, dar cum a mai zis cineva de aici.este satana, care ia orice chip, bineinteles, doar cu permisiunea lui Dumnezeu, caci nimic nu se face fara voia Lui. Dumnezeu nu ne da mai mult decat putem duce. Dar fantomele astea.vedeniile.si toate ispitele.inchipuirile.aratarile.sunt intalnite mai mult la sfinti.si la cei inaintati in credinta.citeste patericul si carti duhovnicesti. o sa gasesti raspunsul acolohappyDoamne ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer cu cred in fantome, dar se intamla in viata de zi cu zi lucruri foarte ciudate. am auzit de o fata care a murit de multi ani intr-un accident in portugalia. si intr-o noapte spiritul (fantoma) ei a intrat in corpul unei fete. s-a dus pe autobanda si a rugat niste tineri dint-o masina sa o duca la locul accidentului cand au ajuns acolo i-sa facut rau fetei si fata ei era plina de zgarieturi puteti sa vedeti videoul pe you tube ( teresa fidalgo)e numele ei.nu stiu daca e adevarat nu imi pot da seama!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA fantomele exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da chiar exista pentru ca am avut cateva experiente si nu pot spune in nici un caz ca era oboseala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista! Bunicul iubitului meu a fost urmarit de o oaie cu zgarda la gat. aceea oaie sa transformat intr-o fantoma si la omoratcryingDaca asta nu inseamna fantoma eu alt ceve nu stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da fantomele exista ca mie mi se intampla seara de seara sa imi porneasca televizorul singur.Eu il sting si din butonul de la telecomanda si din butonul televizorului si ma trezesc cu el aprins chiar daca pun telecomanda la 5m de mine in vitrina.

| leopardul12 a răspuns (pentru anonim_4396):

WoW! Chiar?! Ia scoate-l din priza si ascunde cablul. Sa vezi cum dispare fantoma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca nu exista, deoarece oameni cand mor se duc in rai sau in iad exista demoni dar stati linistiti ca demoni nu stau pe la colturi sa va sperie ei va fac sa pacatuiti ca sa mergeti in iad si daca reusesc sunt foarte fericiti daca nu raman cu buza unflata.

| Octavutzu a răspuns:

Fantome. un cuvant care nu inspira incredere. Dar daca vorbim de spirite am putea spune pront si concret ca exista. Zic asta din propria mea experient. Cand eram mai mic cam la la 12 ani am avut niste intamplari la care multi dintre noi nu au raspuns ceia ce m-a facut sa nu ma indoiesc de existenta spiritelor ( fantome )

| Căpșuuu a răspuns:

Eu cred dar nu cred.cred ca exista intr-adevar ceva daru nu cred ca sunt fantome...asa mi-a zis un prof de religie. oricum am trait o experienta, lamine in ksa am un televizor in kamera si noaptea incepe dintr-odata sa scartaie singur...sau odata am pus ghiozdanul pe pat (cu cateva zile dupa ce murise bunicul meu) acasa la mine si cand m-am intors de la baie ghiozdanul era kazut si cand l-am pus er intr-o pozitie fff dreapta, nici gand sa kda

| CrissCristina06 a răspuns:

Nu stiu sigur! Citeste niste carti duhovnicesti! Iti va printe bine! happyhappyhappy

| bydudy a răspuns:

SAlut.eu cred ca demult au existat fantome. dar acum nu mai cred in ele. desi eu stiu ca doar ingerii mai coboara cateodata din rai dar cred. shiti voi povesti laughing eu nu cred ca exista fantome big grin happy

| Duhu_Oana_1993 a răspuns:

Fantome exista! Argumente sunt multe in acest sens doar ca inca nu le puteti intelege sau nu vreti sa le acceptati.