| chickfmmswhisper a întrebat:

Sunt destul de talentata la desen si am o intrebare pentru voi.Va plac desenele in carbune sau in ulei? Ce parere aveti despre arta?:X:X:Xastept raspunsuri

13 răspunsuri:
| DiDi a răspuns:

Ce parere am eu despre arta?
" Arta este oglinda magică pe care o creăm pentru a transforma visele invizibile în imagini vizibile. Pentru a ne vedea chipul folosim o oglindă; operele de artă le folosim pentru a ne vedea sufletul " - George Bernard Shaw.

Da, si mie imi place mult sa desenez, mai ales cand sunt agitata sau suparata. Ma "scufund" in aceasta lume, calmandu-ma, uitand de stres, de toate sentimentele grele, lasand loc acestei arte, pe care, pot sa spun ca eu o ador.
In carbune n-am incercat, dar in ulei, desenele ies excelente!happy

| MusicisMusic a răspuns:

Iubesc arta! desenul in carbune...artele sunt pentru mine ca si aerul

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Cel mai mult îmi plac desenele în cărbune...niciodata n'am pictat. mi'e frică laughing. Am început să desenez în creion, am vazut că mă pricep la asta şi mi-a fost frica să trec la pictură cu gândul ca nu o să'mi iasă. Apoi am trecut la cărbune şi pot să spun că desenul în carbune e superb. Mie imi place la nebunie. Odata si'odata o să încerc si pictura în ulei

| anad a răspuns:

Iubesc arta de orice fel, apreciez orice opera de arta, apreciez talentul si pe creatorii de frumos.

| ely92music a răspuns:

Daca tu ai desenat imaginea de la av e super! Te pricepi si mai ales daca e in carbune si mai si...

cami
| cami a răspuns:

Sunt foarte frumoase, felicitari pentru talentul tau, micuta artista!

| VoiceWithin a răspuns:

Super chiar am pus intrebari ca vreau sa mai desenez ceva dar nu am idee poti sa intri pe hi5 meu ca sa vezi 3 desene :) http://eumileycyrus.hi5.com :D a si prefer in ulei :)

| Cσσкiє a răspuns:

Bună. Ador acele desene, pentru că sunt la Liceul de Artă. Să nu - mi spui că desenul de la avatar este făcut de tine! Este superb! Are multă expresivitate acel desen, îmi place mai ales codiţa aceea.

| chickfmmswhisper explică:

Da...desenul de la avatar e facut de mine si mersi mult:*:*:*

| Cσσкiє a răspuns:

Cu plăcere, este foarte drăguţ. happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desenele sunt doar in creion, pastel sau carbune! Pictura se refera la ulei, tempera, acrylic; deci, nu poti sa spui ca desenezi in ulei! Crede-ma, sunt pictor!

| chickfmmswhisper explică:

Va cred dar scuze inca nu urmez un curs anume voi incepe unul in vara dar macar acum m-am mai lamurit

| roby_9621 a răspuns:

Parte un video seriei: Cum sa acrilice Cu picteze

Noţiuni de Baza Cu pictura acril
Arta si Gradina veţi avea nevoie pentru pictura acril
Cum se amestecă Culori PE Paleta pentru o pictura DIN acril
Tipuri de perii se utilizează pentru pictura acril
Sfaturi de la Perii pentru pictura acril
Tehnici de pictura acril pentru Perie: Pt. 1
Tehnici de pictura acril pentru Perie: Pt. 2
Now Playing
Desen schiţă pentru o pictura DIN acril
Componenţa DIRECTORI de pictura version acril: Pt. 1
Componenţa DIRECTORI de pictura version acril: Pt. 3
Componenţa DIRECTORI de pictura version acril: