| TarjaTurunenFan a întrebat:

Talentu meu l la desen sa mi-l dezvolt in creion,unde redau mai bine amanuntele sau in acoarele, unde am simtul culorilor?

Răspuns Câştigător
| CichasEmo a răspuns:

Eu le folosesc pe ambele.Depinde starea mea de spirit.De cele mai multe ori, cand vreau sa fac portrete folosesc desenele in creion.Dar in general folosesc acoarelele(culori in ulei) pentru peisaje, arta abstracta sau alte tampeni. Sfatul meu e sa-ti dezvolvi talentul in ambele. Poti face multe lucruri cu ambela, si candva sa faci un desen folosind ambele lucruri.

4 răspunsuri:
| Predator30 a răspuns:

Eu cred ca unde te pricepi mai bine sti multi care zic ca in creion acum depinde

| Siracuzia a răspuns:

Bună!
Părerea mea este că ar trebui să ţi-l dezvolţi în ambele domenii, deoarece contează şi simţul culorilor, dar şi definirea umbrelor, senzaţiei de vedere 3D, amănuntelor.
Baftă şi un an nou fericit!

| pikaღ a răspuns:

E bine ca sti sa pictezi si sa desenezi in creion, eu nu stiu sa pictez dar ma pricep sa conturez in creion, parerea mea e sa le faci pe amandoua, sigur te poti baza pe una dintre ele candva

| MadRaven a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa te dezvolti ambele domenii.
Poti spune ca esti cu adevarat un artist in aceasta arta atunci cand stii sa le faci pe amandoua, astfel incat sa poti reda atat in culori, cat si in creion un desen.
Cel mai important cred ca este totusi, ca desenul sa impresionezw privitorul, si sa ii transmita ceva
Bafta :-)