| anonim_4396 a întrebat:

Un mic cadou cultural din Labis;"Topoarele cadeau pe lemn departe/Euritmia codrilor ritmind/Laborioasa viata fara moarte/Se distila din arbori si pamint./La stina mestecau tacerea ciinii/Si cit de arzator umplea plaminii /Ozonul curs pe palele de vint.

3 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E super... multumesc...degaja multa energie pozitiva...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma mir si-acum cum de eu mai sunt, ca de scapa un caine de la stana, ma mesteca pe mine nu tacerea. faina poezaie.halal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

No body.Conform unui proverb ca rominul s-a nascut poet inseamna ca romincele poiate?