| ippppp878 a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti cum sa fac ilustratii cum sunt in Atlas Zoologic, sa fac ilustratii cu mana mea nu-mi iese ca-n Atlas Zoologic. Sa-mi spuneti cum sa creez ilustratii cum sunt in Atlas Zoologic pe PC (si nu-mi dati raspuns tip cauta pe YouTube tutoriale ca nu exista si nnici in Photoshop nu functioneaza, dati-mi alt raspus bun).

Răspuns Câştigător
| EllaDanco a răspuns:

Iti trebuie pregatire in arta plastica, nu poti face ilustratii de tip atlas pana nu ai experiente despre postura, umbre, lumini, persoectiva, formele geometrice de la avea oricarui desen etc... nu stiu daca ai experienta in desen totusi. Daca ai, atunci inainte incepe sa studiezi anatomia corpului uman sau zoologia. Adica sa desenezi animale si diferite chestii pana le inveti structura, fa desenele din ce in ce mai amanuntit cu detalii din ce in ce mai multe, pana ajungi sa intelegi structura scheletului etc. sper ça asta vroiai sa stii. Te-ar mai putea ajuta sa Cairo pe YouTube un canal, se numeste Proko. E in engleza. Tipul e profesor de Arte plastice si te pot ajuta referintele lui. Sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| Doja a răspuns:

Incepe aici, vorbim peste 2 ani

https://hubpages.com/art/how-to-draw-learn