| Raluxx a întrebat:

VReau niste idei despre ce as putea scrie in revista scolii.Am scris o poezie, o compunere si am scris si despre evenimente recente care s-au petrecut in scoala [astea au fost aprobate si le-au publicat]. Dar vreau si alte idei. FUNDAAA+VOT!

3 răspunsuri:
| DrunkenRat a răspuns:

Publica desenele facute de cineva in scoala, pune-le ca fundal pentru articole. Scrie despre persoanele "speciale" care au fost la stiu eu ce olimpiezi, scrie despre cluburi sportive din zona, membrii ai scolii care practica stiu eu ce fel de taekwondo sau bla bla bla. Scrie o poezie, tema ludica. parodiaza si tu o ora sau un profesor (numai nu jigni). Scrie si o compunere, fa un interviu cu stiu eu cine, publica poeziile si compunerile altora. Corupe un profesor sa isi publice testul care urmeaza sa il dea laughing)).

| AlexutuDeiu a răspuns:

Pai da aveti o echipa a scoli de fotbal,volei, baschet... scrie despre ea ultimele mecirui, viitoare meciuri, turne...
Daca un elev participa la concursuri si ia un loc mai bun vorbiti despre el.
Daca creati ceva desene mai frumoase punetile.
Si de asemenea despre ce se mai intampla in scoala, noi reguli, reguli scoase...

| FliesOuija a răspuns:

Incearca aici rubricile de scrieri creative pe www.atelier-literar.blogspot.com