| ghineanamaria a întrebat:

Vreau sa intreb daca se triseaza pe desenatori?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cate stiu eu NU, numai ca unii chiar deseneaza bine ca sunt profesionisti iar alti nu folosesc mouse-ul ca sa deseneze ci tableta de desen (sau grafica) ca sa intelegi, uite aici cum arata http://www.hit.ro/......tablet.jpg (se ataseaza la PC!

5 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Adica se triseaza? Nu prea ai cum sa trisezi acolo (daca te referi la "desenatori.ro")! Poate te referi la cei care au tablita grafica...

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Nu se trişează...si majoritatea desenelor acelea reuşite pe care le vedeţi nu sunt făcute cu mouse'ul ci cu tăbliţa grafică, fiind mult mai uşor happy

| RS4 a răspuns:

Este un creion special cu o tablita (tablete grafice se numesc)cu care deseneaza, nu cu mouse-ul! si daca au talent pe hartie atunci sigur le iese ceva frumos cu acel creion grafic!

| Frau a răspuns:

Sincer nu stiu...insa desenele alea sunt prea reusite ca sa l faci cu mouseulthinking dar unii au si talent sa stii
deci cred ca nu se triseazawinking

| DannyNuIntelegeTPU a răspuns:

Din cate stiu nu se triseazahappyDesenele unor utilizatori ies asa din cauza tablitei graficehappyCu ea, e ca si cum ai desena pe coala, insa se conecteaza si la calculator