| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu sa imi raspunda cineva la aceste intrebari ca astfel raman corigent... am 2 de 3 si o sa mai imi dea un 3 daca nu raspund intrebarile sunt:
Cand a fost cucerita Roma pentru prima data?
Care a fost popurul care a facut-o?
Cine a fost conducatorul acestui popor?
Care sunt cele 2 expresii celebrale care au ramas in istorie cu ocazia evenimentelor descrise mai sus?

Dau funda pcte tot ce vreti numai sa nu raman corigentcryingcrying... :-

Răspuns Câştigător
| Thunder a răspuns:

Anul 410 d. hr. (sec. al V-lea) -- Cucerirea Romei de către Alaric, căpetenia goților

4 răspunsuri:
| Magnific a răspuns:

Corigent? nici bine nu a inceput sc si deja ai 2 note si acum vine a 3? laughing)))))) la mine nici catalog nu avem.sa nu vb de note ca alea vin pa la jumatea primului SM laughing)

| KellyGreen a răspuns:

Si noi ce vrei sa iti facem pentru ca nu vrei sa înveți.In loc sa vi sa te plangi noua mai bine ai cauta răspunsurile la intrebari. Daca o sa ti se dea mereu mura-n gura o sa treci prin școală ca gâscă-n apa.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! deja ai note? pai copile invata ia cartea de istorie si citeste ca degeaba iti spunem noi.

| hrdcore a răspuns:

1) Prima oara intre secolele 2-5 cu invazia popoarelor migratoare (nu stiu sigur)
2)Populatia de huni (cred)
3)Atila
4)asta chiar nu stiu