| lamasanustefan a întrebat:

1. e ilegal să îmi pun discuri de frana pe spate la o masina care de fabrica a avut saboti?
2. ce distantieri imi recomandati pentru un fiat punto 2, care are jante 4x98?
Multumesc.

3 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Daca aceeasi masina a avut varianta de fabrica ori cu saboti ori cu discuri, poti sa pui fara sa omologhezi, iei de la alta masina la fel, dar care are discuri. Posibil sa trebuiasca sa schimbi si pompa, nu stiu sigur. In orice caz, nu ai nici un avantaj la un punto sa pui discuri pe spate. Sunt bani aruncati pe geam, dar e problema ta.

| badpanda a răspuns:

Daca vrei frane pui discuri mai mari pe fata cu tot ce inseamna modificarea.

| mgtow a răspuns:

E normal sa pui. Lasa mecanicu sa vada si el stie ce incape. Ideal ar fi sa fie la fel ca alea din fata