| j1NNNx a întrebat:

1)la o motocicleta difera anii la consum? adica o 2010 poate consuma mai mult ca o 2007?

2) cat consuma in medie o yamaha yzf 125?

3) cat consuma in medie o yamaha r6?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poate o sa apara vreun biker mai experimentat, sa-ti explice mai bine cum sta treaba cu consumul, insa din mica mea experienta: nu prea dai de motor care sa consume putin. Scuterele teoretic au consumuri de 2-3litri/100km, practic consuma 4-5l, aproape cat o masina mica (Tico, Clio, etc).
Exista un forum popular, unde cred ca vei gasi lamuriri, parca www.motociclist.ro

| j1NNNx explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Funda pentru ca esti singurului care a raspuns!

1 răspuns: