| Num3Ascuns a întrebat:

2 masini.Amandoua:au aceeasi greutate motoare cu aceeasi capacitate. Dar unul are un cuplu mai mare iar celalat are mai multa putere(nu prea multa). Care este mai bun? Pe care il alegeti?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-mi date despre modelul exact si motorizarea (anul de fabricatie, si putere) ca sa caut si sa compar exact caracteristicile. v maxima, acceleratie 0 -100 si consum si iti spun ce as alege eu. salut

| saddasdasdad a răspuns:

Cred ca ai uitat sa specifici ca unul e pe benzina si unul diesel?
sa iti dau un exemplu un diesel produce la 2000X 150hp pe cand unui diesel ii trebuie 5000x pentru 150hp. de aici rezulta cel diesel o sa tina 20 de ani iar cel pe benzina 10

| Sofer a răspuns:

Masina cu cuplul mai mare va castiga.