| AlexRoKilla a întrebat:

A mai schimbat cineva acasa suportii motor/cutie de viteze? Am inteles ca trebuie sa ridic putin motorul cu un cric si sa pun ceva sub el dupa care pot incepe sa desfac suruburile de la suporti. Mi se pare putin cam riscanta treaba asta, ce parere aveti?

P.S. Aveti idee cat ar ajunge manopera intr-un service? E vorba de un Golf 4 break, 1.9 TDI ALH. Sunt 3 suporti in total. Multumesc!

1 răspuns:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Ce am gasit rapid despre manopera unui schimb de motor complet este 1000 lei.Si despre suporti am gasit ca ar fi 50 lei manopera /bucata ca ii schimba pe rand si nu trebuie dat totul jos.Eu zic ca daca nu ai mai facut asta sa nu te risti fiindca te poti trezii cu un motor stricat/masina stricata.
P.S. BV pentru ALH, cel mai fiabil motor.